Rok szkolny 2015/2016

Priorytety:

  • Tworzymy klimat społeczny sprzyjający zdrowiu
  • Przeciążenie pracą szkolną i stres w szkole

Gminna Awantura o Zdrowie

14.06.2016Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się dzień   promujący zdrowy styl życia pod hasłem „Awantura o zdrowie”. Tym razem zaprosiliśmy do udziału w konkursach i wspólnej  zabawy uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej z terenu gminy Dobra.  Wchodząc do budynku szkolnego można było podziwiać przygotowane przez nauczycieli klas I - III wraz z rodzicami i ich dziećmi stragany. Czego tam nie było… mleko – krowie i kozie, maślanka, kefiry, owocowe jogurty,  sery – żółte i twarogowe, chleb pieczony w domowym piecu chlebowym, podpłomyki z tradycyjnej blachy i wiejskie masło.  Obok stał stragan owocowo- warzywny. Półki uginały się pod przetworami. Były dżemy, powidła, kiszone ogórki, sałatki warzywne. Oprócz tego uwagę przyciągały świeże owoce, którymi chętnie częstowali się uczniowie.  Dużym powodzeniem cieszył się kącik pszczelarza, gdzie znajdowały się różnego rodzaju miody i rekwizyty związane z  tą działalnością.  Każdy mógł poczęstować się swojskim chlebem posmarowanym  słodkim przysmakiem.

 

            Uczniowie w poszczególnych  tematycznych salach mogli wykazać się interdyscyplinarną   wiedzą matematyczną, przyrodniczą, humanistyczną oraz sprawdzili swoje umiejętności rozwiązując łamigłowki z języka angielskiego dotyczące zdrowia. Nie brakło praktycznych działań – robienia smacznych, zdrowych i fantazyjnych kanapek w sali „Zdrowie to styl”. Co można zrobić z  dostępnych warzyw, przekonali się uczniowie w studio warzyw i owoców „Magiczny pędzelek”.  Uczniowie ze szkół, wykonując piosenki propagowali  zdrowy styl życia i właściwe odżywianie.  Na zakończenie przedstawiciele drużyn zmagali się w konkurencjach  sportowych. 

 

Po podsumowaniu punktów najlepsi okazali się uczniowie z Szkoły Podstawowej z Dobrej, wyprzedzając naszą szkołę 1 punktem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

            W organizacji  tego dnia pomagali rodzice przygotowując dla zaproszonych gości i uczniów poczęstunek w formie kanapek.  Nauczyciele częstowali marchewkowym i owocowym ciastem. Na deser każdy uczestnik otrzymał jabłko i sok. Pomocą w każdej klasie służyły uczennice klasy I gimnazjum, mimo wolnego dnia od zajęć dydaktycznych.

            Wszyscy  wspaniale się bawili i obiecali ponowną wizytę w naszej szkole  za rok.  Zgodnie twierdzili, że ten  dzień był naprawdę wyjątkowy i „Awantura o zdrowie” zyskała wielu zwolenników.

            W akcję byli też zaangażowani miejscowi radni, przedstawiciele organu prowadzącego, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, Koło Gospodyń Wiejskich oraz sponsorzy z naszego regionu. Sponsorami byli:

Tymbark - MWS, Sp. z.o.o. Sp.k., FPHU "Blaszak" Ludwik Gocal Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Limanowej, "Kazbud" Kazimierz Pazdur, Firma "Hanel" Stanisław Hanula, Jarosław Mazgaj, Sklepik szkolny.

Nad całością imprezy czuwały Bogumiła Śmiałek -  koordynator ds. promocji zdrowia i Anna Maśko.

 

Galeria zdjęć

Liczba odwiedzin: 406820