Myślą przewodnią pracy szkoły jest:

"Kochaj i szanuj życie w sobie i w innych" Jan Paweł II, przemówienie do młodzieży, Irlandia.

Początki naszej szkoły datuje się na II połowę XVII. Budowę obecnego budynku zakończono w 1969 rok, a 1998 roku utworzono Zespół Placówek Oświatowych w Skrzydlnej. 12 września 2000 roku odbyła się uroczystość Nadania Imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej wraz z przekazaniem sztandaru. Dyrektorem szkoły jest mgr Cecylia Bogacz. Szkoła posiada bogatą bazę lokalową, w skład której między innymi wchodzą: sala gimnastyczna, boiska sportowe, pracownia komputerowa z dostępem do internetu, biblioteka wraz z czytelnią multimedialną, świetlica, jadalnia. W naszej placówce działają różne koła zainteresowań, z których mogą korzystać uczniowie. Uczniowie chętnie biorą udział w konkursach przedmiotowych, tematycznych oraz zawodach sportowych. Często organizuje się wycieczki krajoznawcze po najbliższej okolicy, a także szlakami Jana Pawła II na terenie Beskidu Wyspowego i Sądeckiego. Przynależymy do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i uczestniczymy w Ogólnopolskich spotkaniach.

sztandar.jpg